Dům, Pozemek

2+kk

Karhule 4

9 990 000 Kč

Rodinný dům, jurta a pozemky pod Blaníkem

Pohodlně se usaďte, přivřete oči a nechte se unést do magické krajiny pod bájnou horou Blaník, kde na vás čeká nový domov. V překrásné zvlněné krajině se v malebném ďolíčku na potoce Brodec skrývá vesnička jako dlaň s krásným názvem – Karhule. A na jejím západním okraji narazíte na opravdový “ráj na zemi”.

Nový dům velký tak akorát (s možností jeho rozšíření, neboť stavební pozemek je dostatečně velký), celoročně obyvatelná jurta, ve které koluje pouze pozitivní energie a kde můžete spát doslova pod hvězdami, ohromný ovocný sad plný zdravých a plodících stromů, ve kterém budete mít 100% soukromí i díky rozmanitě osázenému živému plotu, přes 2,5 hektarů pozemků, které jsou připravené pro chov koní či jiných zvířat s pastvinami, hotovými přístřešky, studnou, krmelci a desítkami vysázených stromů, pod kterými najde kdokoliv v budoucích letech přívětivý stín. A k tomu všemu neskutečné ticho, všeobjímající příroda, klid a harmonie. Uznejte sami, že tohle všechno nelze jednoduše zaškatulkovat do předpřipravených kategorií na inzertních serverech.

To musíte jednoduše sami zažít na vlastní kůži. Jestli tedy v poslední době máte už dost ruchu velkoměsta, poohlížíte se po klidu a tichu v náručí přírody a upřednostňujete vlastní životní styl před “normálností”, přijeďte se podívat na váš nový domov do Karhule.

Ještě před návštěvou vám ráda zašlu veškeré “technické” informace k domu i pozemkům, rozměry, materiály apod. Ale v tomhle případě je to podle mne podružné. Protože buď si tohle místo zamilujete “na první dobrou” stejně jako já, nebo prostě ne.

Místní tvrdí, že hora Blaník, působí na každého, kdo do tohoto kraje přijde. Dokáže prý z každého z nás vytáhnout to nejniternější. A jestli to bude to dobré nebo to horší, záleží jen na vás. Jestli si to chcete tedy vyzkoušet, zavolejte mi nebo napište a kdykoliv se sem s Vámi ráda vypravím.

Základní informace o domě vám sem ale pro jistotu přeci jen přikládám.
Rozměry jednotlivých místností domu:
Obytná místnost s kuchyní: 22 m2
Ložnice v podkroví: 17 m2
Koupelna: 3 m2
Spíž: 1,8 m2
Chodba: 5,5 m2
Garáž: 28 m2
Celková zastavěná plocha: 78,8 m2

K domu patří pozemky o celkové rozloze 27.783 m2 (zahrada, orná půda, trvalý travní porost, ostatní plocha). Plochy podle katastru netvoří sice souvislý celek, ale paní majitelka má pozemky různě povyměňované či pronajaté tak, aby na sebe navazovaly a pastviny a louky byly co nejvíce u sebe. Lepší představu si uděláte při osobní prohlídce.

Dům je zděný, ale vnitřní i venkovní omítky jsou hliněné a zaručují tak příjemné klima v domě po celý rok. Okna jsou dvoukomorová dřevěná. Dům je vytápěn elektrickým kotlem nebo kamny na dřevo, které jsou umístěny v obytné místnosti v přízemí. Vodu ohřívá bojler.

Dům je napojen na elektřinu, má vlastní vrtanou studnu 40 metrů hlubokou a čističku odpadních vod se vsakem do vlastních pozemků. Je sem zaveden internet. Výběhy koní i zahrada jsou napojeny na kamerový systém.

Jurta je celoročně obyvatelná, naleznete v ní funkční kuchyňku a přípravu i na malý sprchový kout. Vytápěná je buď kamny na dřevo či klimatizací kombinovanou právě s topením. Uprostřed jurty je vestavěné a vyvýšené kruhové místo na spaní přímo pod průhlednou polokopulí, která se dá otevřít a můžete tak spát opravdu přímo pod hvězdami.

Lokalita:
Karhule je malá vesnice cca 4 km západně od Pravonína, v katastrálním území Křížov pod Blaníkem. Základní nákup potravin můžete obstarat v sousedním Pravoníně. Za cca 30 minut jízdy autem se dostanete do Benešova, kde je veškerá občanská vybavenost – obchody, restaurace, úřady, lékařská péče. Do Prahy se dostanete za cca 1 hodiny jízdy autem.
Největší turistickou atrakcí této lokality je jistě posvátná hora Blaník, z Karhule se sem dostanete za cca 15 minut jízdy autem nebo pěšky procházkou za necelou hodinu.
Karhule a její okolí spadá do CHKO Blaník. Místní rovinatá krajina je ideální pro cykloturistiku nebo pěší túry.

Detaily

Dispozice: 2+kk
Obytná plocha: 78 m²
Počet podlaží: 2
Vlastnictví: osobní
Konstrukce: cihlová

Klíčové parametry

Lokalita

Pravonín

Plocha

78 m²

Dispozice

2+kk

Ložnice

1

Koupelna

1

Zahrada

Ano

Máte dotazy?

Spojte se s Kamilou.

Mám o nemovitost zájem...

Poptavka nemovitosti