Chalupa

5+1

Horská 496/63

3 499 000 Kč

Útulná horská chalupa v Krušných horách

Láká vás s blížící se zimou vidina útulné horské chalupy nebo domu, v dostupnosti lyžařských i běžkařských drah? Už se úplně vidíte u rozpálených kamen ve společnosti své rodiny a přátel? A chtěli byste tuto pohodu využít i na investici a dům využívat i na krátkodobé pronájmy? To vůbec není špatný plán. A možná bych tu pro vás jeden takový dům nebo chalupu – jak kdo chce – měla.

Leží trochu stranou od městečka Vejprty, v části s poetickým názvem Nové Zvolání hned na hranicích s Německem v Krušných horách. K lyžařskému areálu na Klínovci je to 10 minut autem, ještě blíž je menší ski areál v Kovářské. A na běžky můžete vyrazit v podstatě kamkoliv.

Jedná se o sto let starý dům s dlouhou historií. Současná paní majitelka ho již z velké části zrekonstruovala, stále ho zvelebuje, ale je jasné, že je na něm ještě kus práce. Nicméně současný stav domu je velmi dobrý a umožňuje jeho využívání ihned po koupi.

V přízemí je samostatná plně vybavená kuchyně s plynovou varnou deskou a elektrickou troubou. Přes chodbu je pak obývací pokoj s kamny na dřevo. Za obývákem je další místnost, která je několik let využívána sice jako dílna, nicméně je to plnohodnotný pokoj s dvěma okny. Stačí ho jen vyklidit, uklidit, položit novou podlahu a vymalovat. V přízemí je pak ještě zcela rekonstruovaná koupelna se sprchovým koutem a WC. Zadní dveře v chodbě nás pak zavedou do nové přístavby, kde je technické zázemí domu, je zde umístěn bojler a velká dílna a zároveň se odtud dostaneme do původního kamenného sklepa.

V podkroví jsou 3 dřevem obložené ložnice a vstup na obrovskou půdu, ze které lze vybudovat další obytný prostor, ať již rozdělený na více částí či např. jako velkou otevřenou dětskou hernu.

Chalupa je vytápěna v současnosti elektrokotlem, který má samostatný jistič. Ten by byl ale potřeba v nejbližší době vyměnit za nový. Teplo je rozváděno radiátory do všech místností.
Lze však určitě i využít potenciálu kamen na dřevo, připojit výměník a pro topení využívat výhradně tato kamna a elektrokotel např. jako doplňkový zdroj.

No a za domem je ráj pro zahrádkáře i milovníky lenošení v trávě – nádherná zahrada, která je zcela oplocena a končí přímo u lesa, do kterého se dostanete zahradní brankou. Pokud budete dům pronajímat, můžete sem pro své hosty postavit trampolínu, houpačky, pískoviště… tady se kreativitě meze nekladou.

Jediné, co bude muset nový majitel vyřešit asi hned příští sezónu, je vzlínající vlhkost ze sklepa, která se nyní projevuje na zdi v chodbě a částečně i v obývacím pokoji. Lze řešit chemickou injektáží do zdiva a zkontrolovat stav podlah v obývacím pokoji.

Do domu je zavedena voda z obecního vodovodu i plyn. Kanalizace je výhledově plánována, nyní jsou odpadní vody likvidovány v ČOV vedle domu.

Podívejte se na fotky, záběry ze vzduchu, na virtuální prohlídku domu, na půdorysy a pak si domluvte svou osobní prohlídku. Sama se moc těším, že se na tohle kouzelné místo budu moci zase brzy podívat. Vaše Kamila

Detaily

Dispozice: 5+1
Obytná plocha: 139 m²
Plocha zahrady: 731 m²
Sklep: 6 m²
Počet podlaží: 3
Vlastnictví: osobní
Konstrukce: Smíšená

Klíčové parametry

Lokalita

Vejprty

Plocha

139 m²

Dispozice

5+1

Ložnice

3

Koupelna

1

Zahrada

Ano

PENB

G

3D

Virtuální prohlídka

Máte dotazy?

Spojte se s Kamilou.

Mám o nemovitost zájem...

Poptavka nemovitosti